Zadzwoń: 798 30 60 90
Zadzwoń: 798 30 60 90
do kasy suma: 0,00 zł

Carsharing coraz popularniejszy. Czy to się opłaca?

Carsharing coraz popularniejszy. Czy to się opłaca?

Carsharing co to jest?

To inaczej wypożyczanie samochodów na minuty, godziny, a nawet na dłużej. To doskonała alternatywa dla osób, które nie mają własnego samochodu i zamiast go kupować, mogą ściągnąć aplikację na telefon i za niewielką opłatą korzystać z niego wyłącznie wtedy, gdy naprawdę tego potrzebują.

Aktualnie branża carsharingu w naszym kraju przyjęła dynamikę wzrostu popularności +200% rocznie. Wpływ na to miała zarówno pandemia, jak również wygoda tego rozwiązania, która została z Polakami na dłużej.

Jedną z wiodących firm carsharingowych w Polsce jest Traficar, której samochody można spotkać już nawet w miastach liczących zaledwie 20 tys. mieszkańców.

Popularność carsharingu

Carsharing przyszedł do nas z Europy, w której stał się bardzo popularny. Polacy z chęcią zaczęli przyglądać się temu rozwiązaniu, ze względu na koszty. W dobie pandemii koronawirusa samochody używane zaczęły drożeć, a nawet zaczęło ich brakować. Podobnie miała się sytuacja z nowymi autami, na które wciąż jeszcze trzeba długo czekać, a ich ceny nie są zachęcające.

Mając swój udział we współposiadaniu pojazdu nie tylko płaci się mniej, ale również nie trzeba martwić się o dodatkowe koszty związane z serwisem, miejscem do parkowania pod domem i innymi dodatkowymi kosztami, którymi zajmują się firmy carsharingowe. Wystarczy zamówić, zapłacić i można jechać.

Carsharing popularny wśród pracowników jednej firmy

Wypożyczanie samochodu stało się nowym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na dojazdach do firmy dla pracowników. Wielu pracodawców również oferuje swoim pracownikom system współdzielenia samochodów służbowych, co zapewnia im mobilność oraz daje opcję korzystania z pojazdu firmowego również w celach prywatnych.

Dzięki temu pracodawca może zredukować koszty związane z liczbą samochodów służbowych w firmowej flocie, zapewnia większej liczbie pracowników dostęp do aut, a także ma pełną kontrolę nad flotą, dzięki telematyce.

Ponadto carsharing biznesowy może obniżyć o 20% koszty przemieszczania się pracowników, do jego zalet należą również: zmniejszenie kosztów administracyjnych, a także możliwość odliczenia 100% podatku VAT od kosztów wynajmu pojazdów z firmy zewnętrznej, na cele służbowe.

Carsharing biznesowy można zorganizować również samodzielnie w firmowej flocie, korzystając z takich rozwiązań, jak Flotis, dzięki któremu zostanie zachowana pełna kontrola nad firmowymi pojazdami, a także ich użytkownikami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl