Zadzwoń: 798 30 60 90
Zadzwoń: 798 30 60 90
do kasy suma: 0,00 zł

Delegacje służbowe pod kontrolą. Specjaliści z Flotis podpowiadają, jak to zrobić

Delegacje służbowe pod kontrolą. Specjaliści z Flotis podpowiadają, jak to zrobić.

Podróż służbowa pracowników niesie za sobą dodatkowe koszty, a nierzadko również nerwy pracodawcy lub menedżera. Chcąc uniknąć niepotrzebnych napięć i stresu możesz zacząć kontrolować delegacje służbowe i sprawdzać, gdzie znajduje się aktualnie firmowe auto. Jak? Specjaliści z Flotis wyjaśniają!

Wysyłając pracownika w podróż służbową musisz liczyć się z odpowiednimi kosztami – dieta, nocleg, transport, paliwo i wiele innych rzeczy, które nie zawsze rozliczysz z VAT-em. Chcąc zoptymalizować koszty wyjazdu służbowego, możesz zainwestować w rozwiązanie od Flotis, które pozwoli Ci na monitorowanie podróży samochodem firmowym.

W delegacji samochodem firmowym

Wysyłając swoich pracowników w delegację, możesz wybrać środek transportu, którym będą się poruszać. Jeśli zależy Ci na tym, by były to firmowe samochody, to musisz uświadomić pracownika, by rozliczał wszystkie koszty związane z transportem (tankowanie, bramki na autostradzie, itp.) na fakturę z numerem NIP firmy.

Niektórzy pracownicy mogą to potraktować, jako zaproszenie na wycieczkę krajoznawczą, zwłaszcza, że to nie oni będą ponosić koszty. Chcąc uniknąć sytuacji, w której Twój pracownik zamiast jechać wprost do celu firmowym autem, krąży po innych miejscowościach i nadrabia drogi, możesz wykorzystać Flotis OBD i sprawdzać, gdzie się znajduje.

  • Niestety wciąż wielu pracodawców ma problem z delegacjami służbowymi. Pracownicy, którzy poruszają się firmowymi pojazdami mają tendencję do wydłużania tras, załatwiania prywatnych spraw, a nawet do bardziej dynamicznej i niebezpiecznej jazdy. Chcąc uniknąć niepotrzebnych kosztów, związanych choćby z nadmiernym spalaniem samochodów w firmowej flocie, warto zacząć śledzić podróż pracowników oraz ich styl jazdy korzystając z rozwiązania, które oferujemy w Flotis – informuje Jakub Wesołowski, Flotis

Jak to działa?

Flotis OBD umożliwia Ci analizowanie tras, które pokonują Twoi pracownicy. Możesz mieć dokładny wgląd w powierzone zadania, które mają zrealizować w podróży służbowej. Pozwoli Ci to na optymalizację kosztów delegacji służbowej pracownika, a nawet całej floty pojazdów.

Sam lokalizator wyglądem przypomina wtyczkę, którą wystarczy podłączyć do gniazda OBD monitorowanego samochodu. Następnie, by mieć podgląd na bieżąco, należy pobrać aplikację Flotis Manager na swój telefon.

Kontrolowanie floty pojazdów

Mając Flotis OBD możesz również kontrolować całą flotę pojazdów służbowych. Jeśli działalność Twojej firmy opiera się na częstych wyjazdach pracowników do klientów, w różnych częściach Polski, warto pomyśleć o wdrożeniu tego rozwiązania.

Każdy przedsiębiorca ma prawo do wglądu w pracę zatrudnionych osób i jeśli jego pracownicy używają samochodu firmowego w innym celu, niż zostało to ustalone wcześniej z pracodawcą, wówczas może dojść do sytuacji niepotrzebnego tworzenia kosztów. Zamiast szukać przyczyny w dokumentach, można to sprawdzić właśnie dzięki monitoringowi tras 24h Flotis.

Powierzając pracownikowi samochód firmowy pamiętaj o odpowiednim uregulowaniu warunków jego korzystania. Jeśli ma służyć wyłącznie do celów zawodowych, w tym również do wyjazdów służbowych, zamontuj w nim Flotis OBD i na bieżąco monitoruj, gdzie znajduje się pojazd. W ten sposób nie tylko zoptymalizujesz koszty w swoim przedsiębiorstwie, ale również będziesz mieć dokładny wgląd na styl pracy twojego pracownika.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl