Zadzwoń: 798 30 60 90
Zadzwoń: 798 30 60 90
do kasy suma: 0,00 zł

Dlaczego przebieg rośnie, a sprzedaż handlowca maleje? Sprawdź to z Flotis!

Dlaczego przebieg rośnie, a sprzedaż handlowca maleje? Sprawdź to z Flotis!

Auto służbowe dla pracownika

Samochód firmowy może zostać przyznany pracownikowi na różnych zasadach. Może to być reguła, że auto służy wyłącznie do wykonywania obowiązków zawodowych w określonych porach dnia. Innym rozwiązaniem jest przyznanie samochodu na cały okres zatrudnienia wraz z możliwością wykorzystywania go w celach prywatnych, na określonych zasadach. Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku, pracodawca powinien mieć wgląd na to, gdzie jeździ jego pracownik, a także w jaki sposób się porusza po drogach.

  • Niestety wciąż wielu pracowników traktuje samochody służbowe inaczej niż swoje prywatne. Niekiedy pozwalają sobie na więcej w przypadku auta firmowego, jeżdżąc mniej ostrożnie, a także wykorzystując je do innych celów, niż zostało to uzgodnione z pracodawcą – informuje Jakub Wesołowski, Flotis 
  • Chcąc uniknąć takich sytuacji wystarczy zainwestować w system kontrolowania floty w firmie i weryfikować na bieżąco, co dzieje się z autem służbowym oraz jego kierowcą - dodaje.

Jak sprawdzić co robi Twój pracownik?

Możesz mieć wgląd na to, gdzie jeździ Twój pracownik, a także w jaki sposób to robi. Umożliwia to monitoring GPS, który możesz zamontować w służbowym samochodzie. Nie myśl o tym, jak o kontroli w orwellowskiej rzeczywistości, to efektywny sposób na kontrolę wydatków związanych z firmowym transportem.

  • Mało wydajny pracownik, który dużo porusza się samochodem firmowym, lecz nie generuje zysków dla przedsiębiorstwa, to niepotrzebne koszty dla pracodawcy. Chcąc wyeliminować źródło strat najlepiej mieć wgląd w całość pracy naszego zespołu, bo może się okazać, że to jednak nie pracownik jest ich przyczyną, a źle dobrany teren sprzedaży, który nie ma potencjału biznesowego lub stare auto, które dużo pali. Takie informacje udostępnia właśnie monitoring Flotis – podpowiada Jakub Wesołowski, Flotis

Monitoring pojazdów to cenne źródło informacji

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, takim jak monitoring pojazdów możesz dowiedzieć się, gdzie aktualnie znajdują się Twoi pracownicy w służbowych autach. Z GPS-a możesz dowiedzieć się, jaką trasę przejechało w danym dniu auto, z jaką prędkością, a także gdzie były postoje i jak długo trwały. Dodatkowym ułatwieniem dla pracodawców jest to, że otrzymują oni powiadomienia i alerty wprost na dedykowaną aplikację w telefonie.

Plusów takiego rozwiązania jest mnóstwo – nie tylko pozwala ono na weryfikację pracy naszych podwładnych, ale również umożliwia zredukowanie niepotrzebnych kosztów, które mogą generować, np.: stare samochody. Takie rozwiązania to również dbałość o bezpieczeństwo. W przypadku sytuacji niespodziewanych lub nadzwyczajnych, jak np.: ostatnia powódź w wyniku ulewy w Poznaniu, możemy na bieżąco śledzić, co się dzieje z pracownikiem, a także sprawdzić, czy nie zagraża im niebezpieczeństwo. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl