Zadzwoń: 798 30 60 90
Zadzwoń: 798 30 60 90
do kasy suma: 0,00 zł

Do tego Twój kierowca się nie przyzna. Odkryj jego sekrety!

Do tego Twój kierowca się nie przyzna. Odkryj jego sekrety!

Ilu kierowców, tyle grzeszków na ich sumieniu, zwłaszcza gdy w grę wchodzi firmowe auto i luźne ustalenia z przełożonym. Jakie sekrety mają Ci, którzy spędzają swój dzień pracy za kółkiem? Jak można je zweryfikować? Podpowiadamy!

Prywatne sprawy w pracy? Czemu nie!

Wielu kierowców, którzy są w trasie i jadą do klienta, decyduje się również na załatwianie swoich prywatnych spraw. Nie ma w tym nic złego, jeśli oczywiście pracodawca został o tym poinformowany, wyraził na to zgodę, a oczywiście sama czynność nie jest powielana regularnie. Natomiast wykorzystywanie samochodu firmowego do zrobienia zakupów w trakcie pracy, czy do jazdy do koleżanki na kawę, z powodu nudy, zastoju lub innych przyczyn, jest po prostu oszukiwaniem pracodawcy.

Grunt to koleżeńska postawa!

Cykliczne podwożenie pracowników z biura do domów po całym mieście? Niektórzy kierowcy w ten sposób lubią zakończyć swój dzień pracy i podtrzymać relacje koleżeńskie z pracownikami firmy. 

W ten sposób nie tylko zyskują sympatię współpracowników, ale również nabijają kilometry i eksploatują samochód firmowy. O ile nie jest w poleceniu służbowym, by zawieźć pracownika w dane miejsce, o tyle jest to po prostu lekkim oszustewkiem, które niestety skutkuje dodatkowymi kosztami prowadzenia firmy dla pracodawcy.

Z przepisami ruchu drogowego na bakier

Niektórzy kierowcy samochody firmowe traktują zupełnie inaczej niż swoje prywatne. O ile na własne cztery kółka dmuchają i chuchają, wycierając każdy pyłek z maski, o tyle o firmowe auto martwią się znacznie mniej i chętnie sprawdzają jego możliwości.

Dotyczy to zwłaszcza nieprzepisowej jazdy, przekraczania prędkości, wjeżdżania w trudny teren, w którym auto z niskim zawieszeniem może sobie nie poradzić, a także eksploatacji na poziomie maksymalnym.

Jazda do klienta jest niezłą przykrywką

Bywają i tacy, którzy twierdzą, że jadą na spotkanie do klienta, a jednak… nawet nie zmierzają w kierunku miejsca, które podali szefowi, a wręcz przeciwnie – mają inne plany na spędzenie tego „dnia pracy”.

Niektórzy kierowcy potrafią wybrać się na wycieczkę krajoznawczą po danym regionie, a nawet zaplanować tak wizyty u klientów, że odwiedzają kilka ciekawych miejsc po drodze. Oczywiście nie jest to regułą, ale i takie historie słyszeliśmy.

Nabijanie kilometrów, aby zdobyć nagrody

Wiele stacji paliw oferuje swoim klientom bardzo korzystne programy lojalnościowe. Kierowca, który dużo czasu spędza za kółkiem doskonale orientuje się, gdzie są najciekawsze oferty, z których można skorzystać, jeśli się dużo tankuje. A jak wiadomo, za paliwo płaci pracodawca, więc wyjeździć kilometry trzeba, aby móc odebrać za punkty fajną nagrodę.

Niektórym zdarza się również wykorzystać kartę paliwową w czasie prywatnym i jeździć po autostradach za darmo, także prywatnym samochodem.

Jak sprawdzić, co robi pracownik w trasie?

Najlepszym rozwiązaniem, które pozwala na bieżące monitorowanie lokalizacji i trasy pojazdu firmowego jest monitoring Flotis. To urządzenie, które na podstawie GPS lokalizuje pojazdy w Unii Europejskiej oraz w trybie offline - i tu musimy zaznaczyć, że ta opcja nie pozwala na odczytywanie danych dot. lokalizacji pojazdu w czasie rzeczywistym, np.: w Rosji, ale gdy pojazd przekracza  granice UE, to zostaną one wczytane.

Dzięki urządzeniu monitorującemu dowiesz się, gdzie znajduje się firmowy samochód, z jaką prędkością porusza się kierowca, a także kiedy nastąpił postój pojazdu. Możesz otrzymywać bieżące powiadomienia i alerty w swoim telefonie, dzięki intuicyjnej aplikacji Flotis.

Powyższe sytuacje to tylko przykłady, jakie grzeszki mogą mieć na sumieniu kierowcy. Wierzymy, że większość z nich doskonale wypełnia swoje obowiązki i realizuje progi sprzedażowe, a także powierzone zadania. 

Jednak zachęcamy do skorzystania z monitoringu pojazdów Flotis, aby zredukować koszty utrzymania firmowych samochodów, a także wzmocnienia efektywności swoich pracowników. Wiemy też, że sama świadomość tego, że auto ma zamontowany system GPS powoduje duże zmiany w nawykach kierowców. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl