Zadzwoń: 798 30 60 90
Zadzwoń: 798 30 60 90
do kasy suma: 0,00 zł

Flota policji się powiększyła! Nowe elektryczne auta robią wrażenie!

Flota policji się powiększyła! Nowe elektryczne auta robią wrażenie!

Nowe samochody zasiliły flotę Komendy Głównej Policji w Warszawie. 32 auta z napędem elektrycznym to Skoda Octavia iV, która ma moc 150 kW (204 KM) i maksymalny moment obrotowy układu 350 Nm.

Policja inwestuje w ekologię!

Wraz z końcem września do policyjnej floty Komendy Głównej w Warszawie dołączyły 32 nowe Skody Octavie iV z napędem hybrydowym typu plug-in w wersji combi. Samochody mają wspierać policjantów w codziennej pracy.

Ten model elektryka może przejechać nawet do 65 km wyłącznie na napędzie elektrycznym. Moc silników jest bardzo duża – 150 kW jest porównywalne z 204 KM. Napęd z kolei przekazuje sześciobiegową skrzynią DSG, w całości obsługiwaną elektrycznie, w technologii shift-by-wire. Maksymalny moment obrotowy pojazdu to 350 Nm.

Nowe samochody świetnie sprawdzą się w mieście, po którym policjanci będą mogli jeździć na napędzie elektrycznym, tym samym zmniejszając ilość zanieczyszczeń produkowanych przez samochody.

Nowe pojazdy mają specjalne wyposażenie

W nowych autach policyjnych nie zabrakło wyposażenia, które ma wspierać funkcjonariuszy w wykonywaniu swoich obowiązków. W elektrykach znalazł się system uprzywilejowania w ruchu drogowym, na który składa się kilka urządzeń świetlnych, takich jak zespolona lampa ostrzegawcza na dachu pojazdu, lampa LED za przednią szybą oraz lampy LED w zderzaku przednim, które są w stanie wyemitować do 118 dB.

W Skodzie znajduje się również przewoźny radiotelefon, metalowa osłona silnika oraz krata oddzielająca przestrzeń dla pasażerów od bagażnika i zestaw pierwszej pomocy. Wszystkie pojazdy zostały odpowiednio oznakowane.

Policjanci zostali przeszkoleni

Skoda, która wygrała przetarg na zaopatrzenie Policji w nowe radiowozy przeszkoliła niemal 100 funkcjonariuszy, którzy będą z nich korzystać. Policjanci poznali zasady pracy spalinowo-elektrycznego napędu, dzięki czemu zyskali wiedzę o tym, jak działa tryb elektryczny, hybrydowy i odzyskiwanie energii z hamowania.

To nie pierwsze hybrydy dla policji!

Jeszcze w 2017 roku 20 nowych radiowozów hybrydowych modelu Toyota Auris zasiliło Komendę Miejską Policji w Krakowie. Zakup kosztował 1 860 000 zł. Auta zostały przeznaczone dla ogniw patrolowych oraz wydziału ruchu drogowego. Ich zadaniem było również wspieranie funkcjonariuszy przy zabezpieczaniu imprez masowych oraz obsługi zdarzeń drogowych.

Inwestycja w ekologiczne pojazdy z pewnością nie tylko wesprze policjantów w codziennej pracy, ale również pozytywnie wpłynie na środowisko. Auta hybrydowe emitują znacznie mniej spalin, a także jazda nimi po mieście jest znacznie przyjemniejsza, zwłaszcza że silniki pracują bardzo cicho. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl