Zadzwoń: 798 30 60 90
Zadzwoń: 798 30 60 90
do kasy suma: 0,00 zł

Kontrole autobusów turystycznych – jak wyglądają w tym roku?

Kontrole autobusów turystycznych – jak wyglądają w tym roku?

Jak co roku, w sezonie wakacyjnym, Inspekcja Transportu Drogowego prowadzi działania „Bezpieczny autokar” w ramach, których kontroluje autobusy turystyczne. Za nami już 2 miesiące wakacji i 834 kontrole. Jaki jest ich rezultat? Jak można zwiększyć bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów? Sprawdźcie! 

Wielu turystów podróżuje autobusami

Trasy prowadzące do wakacyjnych kurortów nierzadko są niemożliwe do pokonania pociągiem, a nawet jeśli, to i tak część turystów preferuje podróż autobusem. ITD w ramach standardowych działań wakacyjnych, wraz z początkiem sezonu, rozpoczęła akcję „Bezpieczny autokar”. Kontrolowane były autobusy pod kątem ich stanu technicznego, prędkości jazdy, trzeźwości kierowców oraz ich uprawnień i czasu pracy.

Pierwszy tydzień kontroli ITD

W pierwszym tygodniu działań ITD skontrolowała 267 autobusów wycieczkowych, gdzie w 17 ujawnione zostały usterki stanu technicznego, co zakończyło się zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. W 6 autokarach awarie były na tyle poważne, iż zagrażały bezpieczeństwu pasażerów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W sezonie wakacyjnym floty turystyczne mają bardzo dużo pracy. Jednak reszta roku pozostaje do ich dyspozycji, w trakcie której mogą poświęcić czas na odpowiednie przygotowanie busów do przewożenia pasażerów w różne destynacje turystyczne. Akcje ITD są powielane z roku na rok, co jest dobrym krokiem w stronę zadbania o bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pasażerów – komentuje Jakub Wesołowski, Flotis

Kierowcy naruszają normy czasu pracy

Niestety wciąż zdarza się, że nie wszyscy kierowcy przestrzegają obowiązujące normy czasu pracy i jadą z dopuszczalną prędkością. Za takie zachowania kierowcom grozi mandat, a wobec przewoźnika i osób, które zarządzają transportem w firmie wyciągane są konsekwencje, które mogą nawet grozić utratą reputacji w środowisku.

Jednym z rozwiązań, które pozwalają kontrolować czas pracy oraz styl i prędkość jazdy jest monitoring GPS. Zamontowanie takiego urządzenia umożliwia śledzenie w czasie rzeczywistym, w jakim położeniu geograficznym znajduje się pojazd, jak zachowuje się kierowca na trasie, a także czy przestrzega norm czasu pracy. Wielu klientów Flotis chwali sobie te rozwiązania, ze względu na to, iż mogą kontrolować wszystkie najważniejsze zachowania kierowcy po wyjeździe z bazy. A w przypadku flot turystycznych to bardzo ważne, gdyż prowadzący pojazd jest również odpowiedzialny za zdrowie i życie pasażerów – mówi Jakub Wesołowski, Flotis

Coroczna akcja „Bezpieczny autokar” przynosi coraz lepsze efekty. Wśród kierowców oraz przewoźników wzrasta świadomość dotycząca dbałości o prawidłowy stan techniczny pojazdu oraz zachowania prowadzącego autobus na trasie.

Przewoźnikom i zarządzającym transportem turystycznym polecamy również zamontowanie monitoringu GPS Flotis, który pozwoli na bieżące śledzenie lokalizacji pojazdów, nawet za granicą, a także optymalizowanie kosztów utrzymania floty i monitoring zachowania kierowcy.

Bezpieczeństwo to podstawa, zwłaszcza w intensywnym czasie wakacyjnym!

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl