Zadzwoń: 798 30 60 90
Zadzwoń: 798 30 60 90
do kasy suma: 0,00 zł

Lepiej mieć auto na własność czy wypożyczyć?

Lepiej mieć auto na własność czy wypożyczyć?

Samochód na własność to ogromny komfort i większe możliwości. Nie da się jednak ukryć, że to również większe koszty, gdyż jego utrzymanie kosztuje. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest krótkoterminowy wynajem aut – rent a car również w firmach.

Coraz popularniejsze rozwiązanie dla Polaków

PZWLP (Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów) zbadał, że większość Polaków, pomimo posiadania własnego pojazdu, w większości skorzystała również z krótkoterminowego wynajmu auta więcej niż jeden raz (69% badanych).

Rent a car staje się coraz popularniejszy w naszym kraju, co czwarty badany skorzystał już z takiej usługi choćby raz, z ciekawości. 6% badanych odpowiedziała, że wynajmuje często pojazdy, co stanowi świetną alternatywę dla posiadania własnego auta.

Polacy chętnie testują nowe rozwiązania motoryzacyjne, a wynajem krótkoterminowy aut przekonuje ich głównie ze względu na proste formalności, możliwość wynajmu konkretnego modelu samochodu, który jest im potrzebny z powodu danej okoliczności oraz jasne zasady całej procedury.

Kierowcy cenią sobie również szybkość realizacji usługi wynajmu auta oraz doceniają atrakcyjną ofertę cenową i pełen pakiet usług dodatkowych, które oferują firmy zajmujące się wynajmowaniem pojazdów.

Co się bardziej opłaca? Sprawdźmy koszty

Kupno własnego samochodu niesie za sobą szereg dodatkowych opłat, które wiążą się z jego używaniem. Do tego dochodzą również polisy ubezpieczeniowe, a przy zakupie aut z drugiej ręki koszty przerejestrowania oraz potencjalnych napraw.

Wynajem krótkoterminowy pozwala na korzystanie ze wszystkich zalet, które oferuje posiadanie własnego pojazdu, jednak bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów. Jedyną opłatą dodatkową jest koszt wynajmu i zwrotna kaucja.

Dodatkową zaletą jest brak konieczności pamiętania o regularnym przeglądzie, naprawach, ubezpieczeniu, itp. To wszystko spoczywa na barkach firmy wynajmującej samochód. Samo wynajęcie auta może kosztować od stu złotych na jeden dzień, na weekend ok. 300 zł.

Wynajem czy posiadanie na własność?

Wszystko zależy od potrzeb danej osoby. Posiadanie własnego auta jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, jeśli na co dzień będziemy je użytkować i koszty utrzymania pojazdu nas nie odstraszają. Z kolei, gdy nie korzystamy każdego dnia z samochodu, to znacznie lepiej będzie nam wynająć pojazd. Mniejsze koszty utrzymania, to nie jedyna zaleta takiego rozwiązania. Również fakt, że nie musimy się przejmować serwisowaniem pojazdu oraz przeglądami, przemawia na korzyść wynajmu.

W świetle rosnących cen za samochody, również tych używanych, wynajem krótkoterminowy będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują skorzystać z auta raz na jakiś czas.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl