Zadzwoń: 798 30 60 90
Zadzwoń: 798 30 60 90
do kasy suma: 0,00 zł

Naucz się efektywnie zarządzać kierowcami wdrażając telematykę

Naucz się efektywnie zarządzać kierowcami wdrażając telematykę

Technologie telematyczne transportu mają za zadanie pomóc flotom w osiąganiu lepszej efektywności operacyjnej w wielu obszarach. Dodatkowo potrafią one również wpłynąć na optymalizację kosztów zarządzania flotą. Poznaj lepiej sztukę efektywnego zarządzania kierowcami w firmie, dzięki telematyce.

Telematyka – co to jest?

Telematyka rozwinęła się wraz z internetem. Im mniejsze stawały się komputery, im bardziej rosła ich powszechność, tym bardziej wzrastała potrzeba łatwiejszej wymiany danych przy pomocy technologii telekomunikacyjnych.

Obecne procesory komputerowe są bardzo małe i wszechobecne, a sieć telekomunikacyjna znacznie skuteczniejsza w przekazywaniu dużej ilości danych, bez zależności umiejscowienia komputera. Dzięki telematyce zyskujemy błyskawicznie wszystkie informacje, które chcemy poznać, takie jak np.: lokalizacja pojazdu w danym obszarze lub na terenie całego kraju.

Telematyka transportu – jak to działa?

Najważniejszym elementem systemu telematycznego jest urządzenie monitorujące, które instaluje się w pojeździe. Umożliwia ono wysyłanie, odbieranie, a także przechowywanie danych telematycznych, które są charakterystyczne dla danego pojazdu. Następnie przekazuje je do centralnego serwera, a ten interpretuje je i pozwala na wyświetlanie użytkownikowi końcowemu na dedykowanej aplikacji lub stronie www.

Dane telematyczne mogą zawierać informacje o lokalizacji, prędkości pojazdu, czasu pracy na biegu, gwałtownym przyspieszaniu lub hamowaniu, zużyciu paliwa, usterek pojazdu oraz wielu innych. Takie dane mogą dostarczyć fleet managerom mnóstwo konkretnych wzorców zachowań kierowców, a nawet informacji o całej flocie.

Jakie korzyści niesie telematyka dla floty?

Wdrożenie takiego rozwiązania daje pełen obraz floty fleet managerowi. Dzięki niemu można monitorować pojazdy przy pomocy GPS, utrzymać je w bezpiecznym stanie eksploatacyjnym, dzięki zapisywaniu godzin użytkowania, a także stanu samochodu i planowanej konserwacji.

To również świetny sposób na optymalizację kosztów w firmie, które mogą być efektem nieodpowiedniego stylu jazdy lub nadużycia pojazdu firmowego przez pracowników. Technologia pozwala na śledzenie identyfikacji obszarów strat, które mogą również wynikać z nieprawidłowej pracy silnika.

Dodatkowo, dzięki telematyce można zadbać o bezpieczeństwo pracowników, dzięki monitorowaniu prędkości i lokalizacji pojazdu. A także mieć wgląd na produktywność naszych podwładnych – system GPS pozwala na obserwowanie opóźnień w ruchu drogowym, a także kiepskich warunków pogodowych.

Telematyka to rozwiązanie przyszłości dla sektora transportu. Wraz z rozwojem nowych aplikacji stanie się integralną częścią wszystkich nowoczesnych flot. Chcesz dowiedzieć się więcej o naszych rozwiązaniach telematycznych? Skontaktuj się z naszymi ekspertami

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl