Zadzwoń: 798 30 60 90
Zadzwoń: 798 30 60 90
do kasy suma: 0,00 zł

Nawet do 70 tysięcy złotych dofinansowania na zakup elektryka dla przedsiębiorców?

Nawet do 70 tysięcy złotych dofinansowania na zakup elektryka dla przedsiębiorców?

Wielu przedsiębiorców wciąż wstrzymuje się z decyzją o zakupie samochodu elektrycznego do swojej firmy. Dotyczy to zarówno przestrzeni usługowej, jak i sektora transportu czy KEP. Dlaczego? Ponieważ czekają na wieści dotyczące dofinansowania do zakupu samochodów zeroemisyjnych. Czy pojawi się wsparcie finansowe do zakupu elektryków dla przedsiębiorców? Znamy odpowiedź!

Program „Mój elektryk” wystartował

Wczoraj (tj. 12 lipca) ruszył nabór do programu „Mój elektryk” 2021. To plan Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, którego celem jest wsparcie finansowe chętnych na zakup samochodu elektrycznego. Nie da się ukryć, że jest to odpowiedź Rządu na część postulatów, które wysuwała branża.

Od 12 lipca osoby fizyczne, nie prowadzące działalności gospodarczej mogą ubiegać się o dofinansowanie zakupu samochodu elektrycznego o wysokości dopłaty do 27 tysięcy złotych. Maksymalna cena pojazdu, który zechcą kupić, musi wynieść 225 tys. zł.

Co z dofinansowaniem dla przedsiębiorców?

NFOŚiGW poinformował, że od momentu uruchomienia 1 etapu naboru do programu „Mój elektryk”, po kilku tygodniach również przedsiębiorcy będą mogli się starać o uzyskanie wsparcia finansowego. Ma to być 2 etapem programu, do którego poza przedsiębiorcami, dopuszczone zostaną również samorządy oraz inne podmioty instytucjonalne.

  • Obecnie 85% pojazdów elektrycznych w Polsce nabywają właśnie firmy. Kluczowym ruchem dla rozwoju sektora elektromobilności w naszym kraju jest dofinansowanie przedsiębiorców, którzy chcą kupić samochody elektryczne do swojej floty, a nie mogą uzyskać żadnej dopłaty. Warto również wspomnieć, że na ten ruch czekają oni już od wielu lat – komentuje Jakub Wesołowski, Flotis

Ile wyniesie dopłata dla przedsiębiorców?

Przedsiębiorcy będą mogli uzyskać dofinansowanie do zakupu pojazdu BEV kat. M1 w kwocie maksymalnej 225 tys. zł . Kwota dofinansowania będzie zależna również od kategorii pojazdu oraz jego średniorocznego przebiegu. O jakich kwotach mowa?

  • Na pojazd z kategorii M1, deklarowany przebieg średnioroczny wynosi powyżej 15 tys. km – do 27 tysięcy złotych.
  • Na pojazd z kategorii M1, deklarowany przebieg średnioroczny wynosi poniżej 15 tys. km – 18, 75 tys. zł.
  • Na pojazdy kategorii L1e-L7e - 4 tys. zł (do 30% kosztów kwalifikowanych).
  • Na pojazdy kategorii N1, M2, M3, deklarowany przebieg średnioroczny powyżej 20 tys. km – do 70 tys. zł (do 30% kosztów kwalifikowanych).
  • Na pojazdy kategorii N1, M2, M3, deklarowany przebieg średnioroczny poniżej 20 tys. km – do 50 tys. zł (20% kosztów kwalifikowanych).

Dofinansowanie obejmie zarówno zakup, jak i leasing pojazdów.

  • To świetna wiadomość dla wszystkich przedsiębiorców zainteresowanych zakupem elektryka. Poprzednie programy miały wysoki próg kwalifikacji do dofinansowania, a same procedury były dość skomplikowane. Tegoroczna edycja odbywa się w całości online i jest zdecydowanie bardziej user friendly. Uwzględnienie firm w programie „Mój elektryk” 2021 daje również ogromną nadzieję,że rynek elektromobilności w Polsce nabierze wreszcie rozpędu – mówi Jakub Wesołowski, Flotis

Z ogromnym zainteresowaniem śledzimy przebieg całego programu „Mój elektryk” 2021 i mamy nadzieję, że napędzi on wiatru w żagle polskiego rynku elektromobilności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl