Zadzwoń: 798 30 60 90
Zadzwoń: 798 30 60 90
do kasy suma: 0,00 zł

Nie zgadniesz, gdzie na świecie jest najwięcej samochodów elektrycznych!

Nie zgadniesz, gdzie na świecie jest najwięcej samochodów elektrycznych!

Rozwój elektromobilności postępuje coraz szybciej. Coraz więcej osób interesuje się zakupem samochodu elektrycznego, a i firmy nie odmawiają sobie inwestycji w elektryfikację flot. Sprawdziliśmy w jakim kraju jest najwięcej elektryków, zgadniecie?

Ceny te same, jakość lepsza

Kwoty zakupu samochodów spalinowych i elektrycznych zaczynają się już wyrównywać. Coraz więcej najważniejszych koncernów motoryzacyjnych wprowadza elektryki do swojej oferty, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem klientów.

Nie da się ukryć, że znaczenie mają tu również unijne przepisy, które mają na celu ograniczenie emisję gazów cieplarnianych. A najwięksi producenci samochodów liczą się z tym, że do 2030 roku będą musieli wygasić produkcję spalinowych pojazdów.

Najwięcej elektryków jest w tym kraju!

Elektryczne samochody królują w… Chinach! Wraz z końcem roku 2020 zarejestrowano w tym kraju ponad 4,7 miliona tych pojazdów! Nie ma się co dziwić – w Chinach ograniczenie emisji spalin to ogromne wyzwanie.

Drugie miejsce w światowym rankingu liczby aut elektrycznych są Stany Zjednoczone, w których spotkacie ich aż 1,7 miliona. Oczywiście wyprzedza je Europa z liczbą 3,327 miliona elektryków, lecz nie możemy jej zaliczyć jako osobny kraj.

Trzecie miejsce rankingu należy do Niemiec z liczbą 700 tys. pojazdów elektrycznych, czwarte do Norwegii z 498 tysiącami elektryków, piąte do Francji – 470 tys. pojazdów elektrycznych.

Jak wygląda Polska w skali światowej?

W Polsce również wzrasta popularność samochodów elektrycznych. CEPiK poinformował, że w w kwietniu 2020 roku ich liczba wyniosła ponad 25 tysięcy sztuk. To jeszcze niewiele, lecz trzeba zauważyć, że świadomość ekologiczna Polaków rośnie i coraz więcej osób interesuje się zakupem samochodu elektrycznego. Jednak większość z nich liczy również na dofinansowanie do zakupu, ponieważ auta elektryczne są dla nich wciąż dużym wydatkiem.

Co jest popularniejsze BEV czy PHEV?

Przypominamy, że BEV to całkowicie elektryczny pojazd, a PHEV to hybryda typu plug in. I okazuje się, że BEV wiódł prym na rynku globalnym w 2011 roku, jednak wraz z biegiem lat był dominowany przez PHEV. W poprzednim roku z kolei znów BEV wrócił do łask, stanowiąc około 70% światowej floty aut ekologicznych.

Na świecie coraz więcej kierowców jeździ samochodami elektrycznymi i nie ma się co dziwić! Ten trend rośnie w siłę z dnia na dzień, tak samo jako świadomość ekologiczna ludzi. Obecnie to Chiny wiodą prym w liczbie samochodów elektrycznych na świecie, jednak Europa jest tuż za nimi. Jesteśmy przekonani, że ma nawet szansę wyprzedzić Chiny, zwłaszcza, że Unia Europejska wprowadza coraz surowsze przepisy, które mają skutecznie zwalczyć emisję spalin do środowiska.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl