Zadzwoń: 798 30 60 90
Zadzwoń: 798 30 60 90
do kasy suma: 0,00 zł

Opony całoroczne to oszczędność dla flot?

Opony całoroczne to oszczędność dla flot?

Zbliża się sezon zimowy, a wraz z nim konieczność wymiany opon. Niektóre floty są wyposażone w opony całoroczne, które pozwalają na redukcję kosztów oraz czasu. Czy faktycznie zmiana opon sezonowych na całoroczne przynosi korzyści całej flocie? Sprawdzamy!

Samochody do firm kupowaliśmy ceną, opony również?

Niegdyś ten trend był bardzo powszechny, obecnie uległ już zmianie. To samo dotyczy opon, które można kupić do pojazdów z trzech segmentów – premium, medium i budżetowo. Każdy z nich oferuje różne produkty o innych cechach i z innej puli cenowej.

We flotach jednak coraz częściej zauważalny jest trend kupowania opon ze względu na ich parametry, trwałość oraz właściwości techniczne, co znacznie przekłada się na przebiegi. Ważny aspektem w zarządzaniu flotą jest koszt użytkowania i często to on ma największe znaczenie przy zakupie auta, jak i opon do niego.

Opony całoroczne dlaczego są takie dobre?

Opony całoroczne to opony, z których można korzystać przez cały rok, bez konieczności wymiany w sezonie letnim lub zimowym. Stanowią uniwersalne rozwiązanie, które jest bezpieczne dla użytkowników aut osobowych oraz dostawczych.

Dodatkowym ich plusem jest to, że prawo nie zakazuje korzystania z nich, a także pozwalają zaoszczędzić zarówno czas i pieniądze. Dla Managerów Flot mają jeszcze inne plusy, o których przeczytacie niżej.

Opony całoroczne to doskonałe rozwiązanie dla flot?

Opony całoroczne mają swoich zwolenników oraz przeciwników. Jednak trzeba przyznać, że sam fakt, iż powstały w wyniku potrzeb konsumentów przemawia na ich korzyść. W sektorze motoryzacyjnym to coraz bardziej doceniane rozwiązanie. Sprawdza się świetnie w samochodach osobowych i dostawczych.

Opony całoroczne to oszczędność czasu i pieniędzy. Flota dzięki temu podczas sezonu wymiany opon nie generuje dodatkowych kosztów, gdyż nie musi inwestować w dodatkowy komplet opon. A dobre dopasowanie opon całorocznych i jednorazowa inwestycja w nie pozwala również osiągnąć wysokie przebiegi, co w przeliczeniu koszt na kilometr użytkowania jest bardzo niskie. I to jest ważne dla flot.

Dlaczego floty decydują się na zakup opon całorocznych?

Przede wszystkim ze względu na to, że w polityce flotowej optymalizacja kosztów opiera się w głównej mierze na przeliczeniu kosztów użytkowania pojazdu. Wybierając opony całoroczne Fleet Managerowie liczą koszt opon na przejechany kilometr, a ten jak wspomnieliśmy wyżej, jest stosunkowo niski. Korzystanie z opon całorocznych rewolucjonizuje floty dzięki optymalizacji kosztów i umiejętne zarządzanie oponami.

Sprzedaż samochodu po okresie eksploatacji z oponami?

Firmy często kupują samochody, które już są wyposażone w opony, jednak zmieniają je w trakcie użytkowania dopasowując do swoich potrzeb. Jeśli dana flota zdecyduje się na zakup opon całorocznych i od razu je wymieni w swoim pojeździe, wówczas po okresie eksploatacji auta może je sprzedać z nieużywanymi oponami, które były w standardzie wyposażenia. To dodatkowe źródło przychodu, a także czynnik podnoszący wartość pojazdu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl