Zadzwoń: 798 30 60 90
Zadzwoń: 798 30 60 90
do kasy suma: 0,00 zł

Pojazdy elektryczne to przyszłość! Są już nawet betoniarki!

Pojazdy elektryczne to przyszłość! Są już nawet betoniarki!

Pojazdy elektryczne to przyszłość! Są już nawet betoniarki!

Volvo Trucks zaprojektowało elektryczne betoniarki, które już spotkały się z ogromnym zainteresowaniem Uniconu – największego producenta i dostawcy betonu towarowego w Danii. Elektryczne samochody ciężarowe już wkrótce będą jeździć po duńskich drogach.

Volvo projektuje elektryczne betoniarki!

Pozytywne testy Volvo FE Electric pozwoliły na wprowadzenie na rynek nowej generacji elektrycznych betonomieszarek o większym zasięgu oraz ładowności. Firma Unicon od razu złożyła prywatne zamówienie na 11 podwozi od Volvo FM Electric, które będą zabudowane betonomieszarkami.

Transport został ujęty jako największe źródło emisji CO2 w Stanach Zjednoczonych, w ciągu ostatnich 5 lat.

Współpraca Volvo Trucks oraz Unicon może mieć realny wpływ na zmianę obecnego poziomu emisji CO2 w branży betoniarskiej.

Elektryfikacja transportu betonu

Duńskie zlecenie na zakup elektrycznych betoniarek jest pierwszym tak dużym zleceniem. Ciężkie pojazdu dla przemysłu betonowego należą do najtrudniejszych do zelektryfikowania. Jednak podjęła się tego wyzwania marka Volvo Trucks, która zrobi wszystko aby rozszerzyć bezemisyjne rozwiązania dystrybucyjne dla branży betonowej, w której elektryfikacja pojazdów ciężkich jest trudnym wyzwaniem, ze względu na duże obciążenia i wymagania związane z ciągłym mieszaniem betonu.

Współpracę z Volvo Trucks nawiązał Unicon – największy producent i dostawca betonu towarowego w Danii.

To będzie kamień milowy dla floty bezemisyjnej!

Zdaniem Uniconu elektryczne betonomieszarki są przyszłością dla zrównoważonego rozwoju i tym samym najbardziej oczywistą technologią, która pozwoli branży osiągnąć ambitne cele. Dotyczą one zarówno wspierania bezemisyjnej dystrybucji betonu towarowego, a także stworzenia lepszego i bezpieczniejszego środowiska pracy na budowach.

Nowe elektryczne betonomieszarki mają wspierać projekty dotyczące bezemisyjnych placów budowy w Danii, ale też odpowiadać na wymagania coraz większej liczby zainteresowanych wykonawców oraz przedsiębiorstw budowlanych.

Elektryki są przyszłością?

Nie da się dłużej ignorować rosnącego zainteresowania pojazdami elektrycznymi, które najczęściej kupowane są przez firmy oraz przedsiębiorców.

W Polsce ten segment konsumentów najmocniej wspiera sprzedaż nowych, bezemisyjnych, pojazdów. A i prywatni klienci interesują się nimi coraz mocniej.

Obecnie, w naszym kraju, najwięcej elektrycznych pojazdów można zaobserwować w branży KEP, zdecydowały się na nie już tak duże firmy jak DHL czy DPD. Poza tym elektryki pojawiły się również w parku pojazdów policji, a także we flocie środków komunikacji publicznej w większych miastach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl