Zadzwoń: 798 30 60 90
Zadzwoń: 798 30 60 90
do kasy suma: 0,00 zł

Polacy jeżdżą wolniej, bo jest drożej

Polacy jeżdżą wolniej, bo jest drożej

Obecne stawki mandatów, wysokie ceny paliwa, a także koszty napraw powodują, że jeździmy znacznie wolniej. Rosnące koszty utrzymania auta spalinowego powodują, że przedsiębiorcy rozglądają się za ekologicznymi pojazdami, a kierowcy wdrażają eco driving by zmniejszyć spalanie. Jak umiejętnie zredukować koszty motoryzacyjne?

Eco driving

Zasady eco drivingu nie są skomplikowane, a mogą wiele zmienić. Unikanie gwałtownego hamowania i przyspieszania, redukowanie biegów, hamowanie silnikiem, a także przewidywanie sytuacji na drodze, to powinien umieć każdy kierowca. Jednak nie każdy chce wdrażać te sztuczki w codzienną jazdę samochodem.

Eco driving pozwala na naprawdę duże oszczędności, zarówno w obszarze spalania, ale i eksploatacji samochodu. Dodatkowo, oszczędna jazda pomoże stosować się do przepisów, a tym samym uniknąć ryzyka ich złamania i otrzymania wysokiej kary.

Fleet Managerowie powinni zorganizować kierowcom floty firmowej szkolenie z zasad eco drivingu, które warto wdrożyć do codziennej jazdy.

Regularny przegląd to podstawa oszczędności

W firmowej flocie nie ma przestrzeni na niesprawne pojazdy. Każde auto powinno przechodzić regularny przegląd, dzięki czemu nawet najdrobniejsza usterka zostanie wykryta w porę i nie przyczyni się do spowodowania większej awarii.

Dodatkowo – regularny przegląd to również spora redukcja kosztów. Choćby samo sprawdzanie prawidłowego ciśnienia w oponach pozwoli Wam na kontrolowanie zużycia bieżnika, który jeśli zużywa się nierównomiernie, to może doprowadzić do kosztowniejszych napraw pojazdu.

Przepisowa jazda

Kierowcy w flocie firmowej powinni stosować się do aktualnych przepisów drogowych. Obecne stawki z taryfikatora mandatów są bardzo wysokie, a karę można otrzymać już za nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu. Karę za takie wykroczenie płaci kierowca, a nie właściciel pojazdu. I ten argument już powinien być wystarczającym na rzecz przepisowej jazdy kierowców floty firmowej, prawda?

Monitoring pojazdów

Zainwestowanie w monitoring pojazdów pozwala na lepsze kontrolowanie kosztów floty firmowej. Dzięki niemu Fleet Manager ma wgląd na styl jazdy kierowcy, trasę oraz stan pojazdu. Pozwala to na uniknięcie ryzyka niedotrzymania terminu przeglądu, pustego baku czy też zbyt dynamicznej jazdy, która może powodować większe spalanie paliwa, a tym samym rosnące koszty.

Nie da się nie zauważyć, że Polacy obecnie jeżdżą znacznie wolniej. Ekonomiczna jazda pozwala na większe oszczędności paliwa, a tym samym kosztów utrzymania samochodu. Dodatkowo – jadąc wolniej nie ryzykują złamaniem przepisów drogowych, a tym samym – otrzymaniem wysokiej kary za nieprzestrzeganie ich.

Jakie znacie jeszcze sposoby na zredukowanie kosztów motoryzacyjnych? Dajcie nam znać!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl