Zadzwoń: 798 30 60 90
Zadzwoń: 798 30 60 90
do kasy suma: 0,00 zł

Przygotuj swoją flotę na jesienne wyjazdy

Przygotuj swoją flotę na jesienne wyjazdy

Z jesienią nie ma żartów i wie o tym każdym kierowca. Zwłaszcza zawodowy. Jesienne warunki na drogach są trudne, zwłaszcza, że pogoda o tej porze roku bywa zaskakująca. Deszcz, mgła, szybko nadchodzący zmierzch – to zdecydowanie utrudnia jazdę, nawet najbardziej doświadczonym kierowcom. Jak powinniśmy przygotować flotę do jesiennych wyjazdów? Sprawdźcie nasze wskazówki

Zacznij od wnętrza

Nie należy ignorować regularnych porządków wewnątrz auta. Jeśli Twoi pracownicy są odpowiedzialni za pojazd i jest na ich wyłączność, wówczas zawrzyj w umowie regularne porządkowanie samochodu wewnątrz.

To bardzo ważne, aby wyczyścić auto z brudu przed jesienią, gdyż w tej porze roku o wiele łatwiej o wilgoć, która lubi się osadzać na brudnych powierzchniach, co może powodować zaparowane szyby, obecność grzybów, a nawet nasilać alergię u osób uczulonych.

Dlatego dokładnie zleć czyszczenie tapicerki, nawiewów, klimatyzacji oraz dywaników. Możesz zlecić kompleksowe mycie auta wewnątrz firmom zewnętrznym, które się w tym specjalizują.

Przegląd techniczny

Jesienią bardzo ważnym jest, by samochód działał sprawnie. Zwłaszcza hamulce, które jak wiadomo, ratują życie. A w tej porze roku to szczególnie istotne, gdyż opady deszczu oraz mokre liście i niska temperatura sprawiają, że droga hamowania jest wydłużona.

Wybierając się na przegląd zleć również oględziny opon i bieżnika, jeśli opona jest zużyta i bieżnik ma wysokość poniżej 1,6 mm to jest to niebezpieczne dla kierowcy. Opona może stracić przyczepność, ponieważ nie będzie mogła odprowadzić nadmiaru wody, a tym samym doprowadzić do utraty panowania nad pojazdem.

Na przeglądzie warto również sprawdzić czy pozostałe układy dobrze pracują, czy płyny eksploatacyjne są w odpowiedniej ilości oraz wymienić olej i filtry.

Zabezpiecz auto z zewnątrz

Jesień oznacza błoto, piach, liście oraz mnóstwo wody. I właśnie te czynniki mogą skutecznie niszczyć podwozie i lakier samochodów firmowych. Chcąc tego uniknąć warto udać się do specjalistów, którzy nałożą powłokę na lakier samochody, tym samym zabezpieczając go przed urazami.

Fachowa przeprowadzona konserwacja lakieru to doskonały pomysł dla całej floty firmowej. Lakier wówczas nie będzie narażony na uszkodzenia spowodowane zmiennymi warunkami atmosferycznymi, a do tego będzie błyszczał i pięknie się prezentował.

Trzeba pamiętać o tym, że to inwestycja w wizerunek firmy, ponieważ samochód firmowy reprezentuje markę, a jak wiadomo wygląd zewnętrzny auta musi być nieskazitelny, by wzbudzić zaufanie klientów.

Jesień to trudny czas dla kierowców. Dlatego bardzo istotnym jest, by zadbać o stan techniczny, czystość i wygląd naszych samochodów firmowych. Nie zaszkodzi również przeprowadzić krótkie szkolenie wśród kierowców, jak prawidłowo poruszać się jesienią na dłuższych trasach. Inwestycja w bezpieczeństwo floty jest bezcenna!  

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl