Zadzwoń: 798 30 60 90
Zadzwoń: 798 30 60 90
do kasy suma: 0,00 zł

Przyszłość zarządzania flotą – jak będzie wyglądać?

Przyszłość zarządzania flotą – jak będzie wyglądać?

Potencjał technologii stosowanej do zarządzania flotą wciąż rośnie. Nowe trendy pojawiają się dynamicznie, a Fleet Managerowie stale szukają efektywnych rozwiązań, które mogą wprowadzić do swojej codziennej pracy. Jak będzie wyglądać zarządzanie flotą w przyszłości? Poznajcie ciekawe plany.

Autonomiczne pojazdy

O tym mówi się już od jakiegoś czasu w środowisku flotowym. Wciąż jednak czekamy na rozwiązania, które zaproponują producenci, a trzeba przyznać, że pomysłów im nie brakuje. Autonomiczne pojazdy będą miały za zadanie odciążyć kierowców oraz pozwolić im na skupieniu się na dokumentacji czy procesach zamówień.

Technologia telematyczna wówczas mogłaby informować pojazdy o korkach lub innych utrudnieniach, które mogą spowodować opóźnienie w realizacji usługi, a nawet aktualizować trasę w czasie rzeczywistym, co znacznie ułatwiłoby jazdę.

Nie bez zmian byłyby wówczas również procesy zarządzania flotą. Poprawiono byłaby jakość komunikacji między pracownikami, a także eksploatacja pojazdów nie byłaby tak kosztowna. Autonomiczne pojazdy zaprogramowane byłyby na stałą, płynną jazdę, co nie podniosłoby kosztów zużycia paliwa, a także zmniejszyłoby awaryjność.

Rozszerzona rzeczywistość

Taka technologia mogłaby z powodzeniem zostać wdrożona do zarządzania flotą pojazdów. W ten sposób dostarczyłaby więcej informacji na temat bezpieczeństwa kierowcom. Szyby samochodowe mogłyby zostać zaprogramowane jako ekrany informacyjne, na których pojawiałyby się powiadomienia o trasie, a nawet prędkościomierz.

Dodatkowo rozszerzoną rzeczywistość można wykorzystać w formie szkoleń dla pracowników floty. Symulacje przeprowadzane za jej pomocą mogłyby znacznie usprawnić nie tylko procesy logistyczne, ale również jakość jazdy w terenie oraz szkolenia BHP.

Zapewne to nie jedyna droga przyszłości we flotach, która nas czeka. Technologie zmieniają się dynamicznie i proponują kierowcom co rusz nowe rozwiązania. Niegdyś telematyka była bardzo innowacyjnym pomysłem, który miał swoich zwolenników i przeciwników, a obecnie to już podstawa efektywnego zarządzania flotą. Jak myślicie, jakie jeszcze innowacje nas czekają?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl