Zadzwoń: 798 30 60 90
Zadzwoń: 798 30 60 90
do kasy suma: 0,00 zł

Skradziony samochód! Czy możemy tego uniknąć?

Skradziony samochód! Czy możemy tego uniknąć?

Kradzież samochodu to dla nas nie lada problem. Wyobraźmy sobie sytuację, kiedy rano przygotowujemy się do pracy i odprawiamy swój codzienny rytuał. Szykowanie jedzenia, kąpiel, wybieranie stroju do pracy. Nawet przez chwilę nie pomyślimy, że samochodu, który jest nam niezbędny do przemieszczania się po mieście, nie ma pod domem. A co jeśli zaginie samochód służbowy? Jakie jest prawdopodobieństwo, że skradzione auto do nas wróci?

Te marki przyciągają złodziei jak magnes 

Według raportu Samar w 2020 r. w Polsce skradziono 6910 aut osobowych i dostawczych, o DMC do 3,5 tony. Z przedstawionego podsumowania wynika, że samochody, które kradziono najczęściej to Toyota, Audi i BMW. Ciekawostką jest, że Toyota wyprzedziła Audi, które było głównym obiektem złodziei w ubiegłym roku.

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Wiele osób zastanawia się, czy można uniknąć takiej sytuacji jak kradzież samochodu? Szukają różnych rozwiązań, aby zabezpieczyć swój pojazd przed rabunkiem. Dotyczy to zarówno osób prywatnych jak i firm, które pod swoim sztandarem mają całą flotę. Zabezpieczenie dwóch, pięciu czy dziesięciu pojazdów wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jednak firmy przewozowe nie mogą sobie pozwolić na straty samochodów, które codziennie wyruszają w trasę. Każde z tych aut jest ważnym elementem w prosperowaniu firmy.

‘Nie raz zastanawiałem się, co mógłbym zrobić z ochroną moich samochodów przed kradzieżą. Posiadam flotę 20 aut dostawczych i każde z nich jest niezbędne podczas codziennego rozwożenia pieczywa w całym województwie. Kilka lat temu trzy z moich samochodów zostały skradzione. Przez tą sytuację postanowiłem zabezpieczyć swoją flotę i zainstalowałem w samochodach służbowych monitoring pojazdów’ – opowiada jeden z klientów Flotis.

Sposób na ochronę floty

Każdy przedsiębiorca, posiadający pojazdy służbowe, może w prosty sposób ochronić samochody przed kradzieżą. Monitoring GPS pojazdów to świetnie rozwiązanie dla wielu firm flotowych. Flotis Compact to urządzenie, które jest przeznaczone do montażu ukrytego i bez trudu namierzy każde auto, jakie firma posiada w swojej flocie. Lokalizator jest łatwy w obsłudze i montażu, wystarczy, że podepniemy go pod specjalny przewód. A później zainstalujemy aplikację Flotis Manager, która jest dostępna dla systemów Android i iOS. 

‘Naszemu produktowi zaufało już ponad 3 tys. firm, które dzięki monitorowaniu swoich pojazdów nie obawiają się kradzieży. Flotis jako urządzenie namierzające sprawdza się przy kilku, czy nawet kilkudziesięciu samochodach, które posiada firmowa flota. Pamiętajmy również o aplikacji Flotis Manager działającej 24h. Dzięki niej możemy w dowolnej chwili sprawdzić, czy nasze samochody są bezpieczne.’ mówi Patryk Treumann, Flotis.  

Jeśli mamy na uwadze dobro naszych samochodów i obawiamy się kradzieży, to warto rozważyć monitoring GPS Flotis. Jest to łatwe w obsłudze urządzenie monitorujące samochody. Dzięki szybkiemu dostępowi do aplikacji przedsiębiorcy mogą sprawdzać, co dzieje się z ich pojazdem na drodze lub w bazie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl