Już 6 na 10 polskich firm korzysta z monitoringu flot samochodowych z zastosowaniem rozwiązań GPS. Dzięki temu 45% przedsiębiorstwom udało się obniżyć zużycie paliwa. To efekt wprowadzenia telematyki. Oczywiście to nie wszystkie korzyści płynące z wprowadzenia monitoringu do firm.